PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239166}

Aż poleje się krew

There Will Be Blood
7,7 90 986
ocen
7,7 10 1 90986
8,7 43
oceny krytyków
Aż poleje się krew
powrót do forum filmu Aż poleje się krew

czy dramat powinien śmieszyć? oczywiscie ze nie! natomiast chce zobaczyć tego kto się nie śmieje w scenie nawrócenia w kościele hehehheh

monte1984

każdy film może zawierać akcenty komediowe np Lot nad kukułczym Gniazdem ,który jest dramatem pełną gęba. Scena nawrócenia w kościele kiedy Daniel musi pajacować by dostać "ten cholerny rurociąg" oczywiście świetna i znakomicie zagrana przez Day Lewisa.

ocenił(a) film na 7
monte1984

w sumie ja sie nie smialem, smutny chlopaczek ze mnie jak widac

ocenił(a) film na 9
monte1984

Ten młody klecha to największa franca w całym filmie.

Halvard

Dobrze zagrał. Do tego stopnia że nienawidziłem scen z nim

ocenił(a) film na 9
lukasz_f

Strasznie mnie wk**iał. Taką miał rolę i aktor świetnie zagrał.

ocenił(a) film na 8
monte1984

to pewie nieźle się ubawisz jak obejrzysz mistrza -,-

ocenił(a) film na 9
monte1984

Taki podzial na tregedie/komedie istnial w Starozytnej Grecji. W epoce postmodernizmu lubimy raczej miksowac.

użytkownik usunięty
monte1984

Przecież ta scena w ogóle nie była śmieszna. Śmiech w tym momencie może świadczyć jedynie o intelektualnej, moralnej, wewnętrznej, emocjonalnej pustce. Scena pokazuje, ze główny bohater(ateista) dla zysku jest w stanie poświęcić wszystko. Między innymi własne przekonania. Nie rozumiem, co śmiesznego może być w tej scenie. Dla mnie była przejmująca.

ocenił(a) film na 8

Chyba założycielowi tematu chodziło o ten moment sceny, kiedy Daniel zdaje sobie sprawę, że to tylko chwilowe poświęcenie dla większego celu i przemienia swoją złość w wygłupy, dobrze to widać, kiedy wypowiada słowo "i do" z komicznym przekąsem, ja też się wtedy zaśmiałem. Jak dla mnie Daniel nie musiał poświęcić przekonań, bo dla niego to wyznanie było bezwartościowe, bo dla niego to zabobny, a ateizm nie był dla niego "religią" (jak to jest w dzisiejszych czasach -ateisci muszą wszystkich przeciągać do swojego "wyznania"), on musiał uznać wtedy tylko swoją porażkę wobec kaznodzei i to podporządkowanie go bolało, ale nawet tą porażkę potrafił przemienić w sukces.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones