PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239166}

Aż poleje się krew

There Will Be Blood
7,7 90 986
ocen
7,7 10 1 90986
8,7 43
oceny krytyków
Aż poleje się krew
powrót do forum filmu Aż poleje się krew

Broniłam się przed tym filmem. Ostatecznie obejrzałam go ze względu na Daniela Day Lewisa, którego rolę dużo osób uważało za świetną, wspaniałą, rewelacyjną- musiałam to zobaczyć. Reżyser, aktor, czy inny współtwórca mogą być "marką" dla samego filmu i właśnie marka Day Lewisa przekonała mnie do obejrzenia "Aż...".

Obawiałam się, że będzie to wielka, nadęta, amerykańska produkcja. Dużo szumu wokół niczego.
Bardzo się myliłam!

Film jest nieco długi i oglądając go czas wcale nie płynie szybciej, co wcale nie jest wadą. Do pierwszej godziny oglądało mi się go dobrze/poprawnie, z momentem sceny wypadku coś mnie tknęło, coś we mnie pękło i film ogarnął całe moje wnętrze, i dalej śledziłam go w bardzo dużym napięciu.

Krążą tutaj zarzuty, że nie ma w filmie nic dobrego poza rolę Day Lewisa. Nie jest chyba dobrze oddzielać jego roli o całości filmu. Tak miało być, miał być cudowną częścią, cząstką, pierwiastkiem tej produkcji.
Jego aktorstwo jest niesamowite.

Muzyka jest kolejnym dużym plusem filmu! Jest dość nietypowa i nadaje mu wyjątkową atmosferę. Raz wtapia się w obraz, a innym razem wychodzi na pierwszy plan, zastępując słowa, które mogłyby opisać emocje. Staję się narratorem.

Jestem pod bardzo dużym wrażeniem

EffervescingElephant

Ja nawet pójdę dalej! Nie wiem ile masz lat, ale dobrze radzę jak tytułowy bohater:"nie ufaj nikomu ". Bo nic nie zarobisz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones